همنشین دل

ای همنشین من در این دنیا،تو تمام غم های مرا بخاطر بسپار وهمیشه در اندیشه ات نگهدار و به تاریخ بگو که عده ای همیشه بدنبال حقندونخواهند گذاشت که مستکبران بر مسثضعفان وپابرهنگان حکومت کنند.

راهبرد های دشمن در پسا توافق

دوشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۴۵ ق.ظ

پس از به توافق رسیدن ایران و قدرت های جهانی (بخوانید مستکبرین جهانی) در زمینه هسته ای که سالها به طول انجامید در ذهن بسیاری از افراد شبهه ای ایجاد می شود که مبارزه و مخالفت با استکبار چگونه معنا می شود و روند دشمنی ها وقتی ظاهرا به پایان رسیده است چگونه می توان آمریکا را اتم استکبار نامید و ترجمان عامه ی آمریکا اتم استکبار است چیست؟!

قبل از اینکه به پرسش بالا پاسخ داده شود باید هدف قبل از آن هدف از به توافق رسیدن از نظر دولت زنان و دولتمردان آمریکایی را دریافت تا بتوان به اندرونی ذهنی آنها را پیشاپیش متوجه شویم، از نظر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و اندیشکده های آمریکایی در پسا توافق می توان در سالهای آینده می توان به جوانان ایرانی امیدوار بود و در جهت براندازی نظام بهره برد و جناح دولت را در داخل کشور تقویت کرد ( با کمال تاسف) و همچنین در این حین اقتصاد ایران را به خودمان وابسته نماییم و دلار واحد پول آمریکا را که دارای ضعف پشتوانه می باشد را بوسیله اقتصاد ایران استحکام بخشیم.(+)(+)(+)(+)

اینها تنها بخشی از مضمون آراء و نظرات آمریکایی ها است در دوران پسا توافق برای تصویب توافق در کنگره بود از میان این اظهارات می توان راهبرد های دشمن را در دوران جدید چنین یافت

1)       شکستن تابوی مذاکره با آمریکا و عادی سازی روابط و در ادامه آن شکستن تفکری که می گوید استکبار وجود دارد و باید با استکبار مبارزه نمود و در پی آن تبدیل ماهوی رابطه مستکبر با مستضعف به ارتباط و تعامل با قدرت های جهانی برای پیشرفت هرچه بیشتر.

2)       نفوذ در اقتصاد ایران به بهانه ورود سرمایه و تکنولوژی به کشور و استعمار ( آبادسازی) در جهت هر چه بیشتر وابسته کردن اقتصاد ایران به خارج و پس از وابسته نمودن با به کارگیری مکانیسم ماشه بوسیله بازگرداندن تحریم ها در راستای براندازی گام بردارند.

3)       انحراف عقاید جوانان با استفاده از ابزار سیاه نمایی وضع موجود و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی و مقایسه ضمنی دستاوردهای حکومت پهلوی اول و دوم به عنوان نماد سازش در عین پیشرفت با جمهوری اسلامی

4)       افتراق و دودستگی و ایجاد آشوب در میان مردم ایران از جمله اینها آشوب های قومی و مذهبی و سیاسی می باشد و نهایت استفاده از آنها برای بهره برداری منافع خود به شیوه مصر و لیبی.

5)      واقعی جلوه دادن اختلاف میان نظرات رهبری با نخبگان و همچنین رواج این باور که رهبری به فکر منافع مردم نیست و نخواهد بود.

آنچه در بالا به عنوان راهبرد دشمن ذکر شده است به معنای این نیست که اینها اجرایی نشده است بلکه می توان برای هریک علت انتخاب و میزان پیشرفت و مصداق هایی از آنها را تشریح نمود، آنچه در قطعنامه تحت عنوان مکانیسم ماشه نامگذاری شده است در جهت این واقعیت می باشد که با راهبرد های فوق به تضعیف و اقتدار نظام پرداخته سپس با حمله نظامی اسوه و الگوی مستضعفان را از بین ببرند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی