همنشین دل

ای همنشین من در این دنیا،تو تمام غم های مرا بخاطر بسپار وهمیشه در اندیشه ات نگهدار و به تاریخ بگو که عده ای همیشه بدنبال حقندونخواهند گذاشت که مستکبران بر مسثضعفان وپابرهنگان حکومت کنند.

۷ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

فقط قابل توجه بعضی ها که به راننده تاکسی هاو لبو فروش ها توهین می کنند؟!! این دیگه سخن من نیست ؟!

روشنفکران ما در خط مردم حرکت کنند نیاز های مردم را لمس کنند مردم را ارشاد کنند توطئه ابرقدرت ها را برای مردم تشریح کنند ... سعی کنند به مقدسات مردم احترام بگذارندمردم شاه رابیرون کردند  شاهنشاهی را نابود کردند به خاطر اینکه مردم را به چیزی نمی گرفت گناه شاه مگر چه بود ؟ جرم شاه و رژیم شاهنشاهی این بود که خواست خود را بر مردم تحمیل کرد مردم را به حساب نمی آورد حاضر نبود که در مقایسه ها برای مردم هم به عنوان یک عنصر اصیل حسابی باز کند خب توده ملت این را تحمل نمی کند ... شما هم اگر با همان فرهنگ و با همان منطق در مقابل مردم بایستید این مردم شما را هم طرد خواهد کرد به مردم اهانت نکنید.

امام خامنه ای 85/5/24

۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۲ ، ۱۹:۴۴
حامد برزگر
روشنفکری اصطلاحی که در زمان مشروطیت و قبل از اقلاب رواج داشت و متاسفانه عده ای در همان زمان ماهیت وجودی و تمدنی خود را از دست دادند و خود را و مردمان میهن خود را از پیشانی سر تا نوک انگشتان پا چون بیگانگانی کنند که حال سرنوشت و بن بست هایشان معلوم و مشخص شده است .

ای کاش فقط می خواستند خودشان را شبیه غرب کنند و چوب حراج به ماهیت و داشته های خود بزنند بلکه قصد داشتند مردم کشورشان را نیز بفروشند و در ازای خود فروشی رشد کنند .آنها نمی دانستند که در جهان طبیعی هر آنچه وجود دارد را اگر به وجود آوری ٰ هنر نیست ٰ هنر آنست که انچه وجود ندارد را به وجود اوری!!!

متاسفانه حال نیز روشنفکرانی چراغ خاموش که ادعای عالم بودن انها نیز گوش عالم را نیز کر کرده است می خواهند خط نوشتاری را عوض کنند که خود را مودب و متمدن نشان دهند.حتما تاریخ را نخوانده اند که همین غربی های به اصطلاح متمدن حمام رفتن را ازمسلمانان یاد گرفتند و همین غربی ها کتاب های ما را ترجمه کردند و این چنین پیشرفت کردند آیا پس از پیشرفت روش نوشتن خود را تغییر دادند آیا آمدند بگویند چون در حال حاضر علم نوین را فارسی می نویسند ما هم فارسی بنویسیم یا اینکه خط خودشان را حفظ کردند ؟!!

چرا ما باید شبیه دیگران شویم و دیگران شبیه ما نشوند؟  روشنفکران خاموش عقل که یک روزی پیرو غربی ها که در مساله زن وخانواده و جمعیت و هزار مساله دیگر در بن بست هستند می گفتند دموکراسی خوب است  و مردم  برای خودشان در دموکراسی تصمیم می گیرند حا امده اند می گویند مردم در یعضی قضایا کج فهم هستند ٰ چه شد وقتی مردم شما را انتخاب کردند نگفتید مردم کج فهم بودند که ما را انتخاب کردند و هر لحظه در هر جا و هر مکان به آرای مردمی خود افتخار می کردید حال چه شد که مردم کج فهم شدند ؟!!

همین روشنفکران ارتجاعی یک روزی دین را محدودیت و آن را تاریخ مصرف گذشته  خواهند خواند ٰ!!!

در دنیا یا حق هستی یا باطل ٰ عرصه ای بین این دو وجود خارجی نخواهد داشت !!! و امکان نخواهد داشت در دنیای فعلی باطلی وجود خارجی نداشته باشد مگر اینکه موعود ٰ؛ مهدی ظهور کند.


 من نمى‌دانم شما چقدر از تاریخ معاصر اطّلاع دارید و چقدر آن را خوانده‌اید. چقدر خوب است که شما در تابستان که قدرى فراغت پیدا مى‌کنید، واقعاً برنامه‌ریزى کنید و قدرى از تاریخ معاصر، از جمله همین قضیه تنباکو را مطالعه کنید. کتابهایى هم درباره این موضوع نوشته شده که مناسبت است آنها را بخوانید. البته مطالعه کتابهاى امین را مى‌گویم. بعضیها هستند که چون پاى روحانیت و دین در میان است، از عنادى که با دین دارند، حاضر نیستند به افتخار به این بزرگى اعتراف کنند و آن را مطرح نمایند.

ارتجاع روشنفکرى این است؛ یعنى برگشتن به دوران بیمارى روشنفکرى؛ برگشتن به دوران بى‌غمى روشنفکران؛ برگشتن به دوران بى‌اعتنایى دستگاه روشنفکرى و جریان روشنفکرى به همه سنّتهاى اصیل و بومى و تاریخ و فرهنگ این ملت. امروز هر کس این پرچم را بلند کند، مرتجع است؛ ولو اسمش روشنفکر و شاعر و نویسنده و محقّق و منتقد باشد. اگر این پرچم را بلند کرد - پرچم بازگشت به روشنفکرى دوران قبل از انقلاب، با همان خصوصیات و با جهتگیرى ضدّ مذهبى و ضدّ سنّتى - این مرتجع است؛ این اسمش ارتجاع روشنفکرى است.

امام امت در جمع دانشجویان دانشگاه تهران

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آذر ۹۲ ، ۱۰:۵۵
حامد برزگر

در این چند روز اخباری به گوش می رسد که شاید برای افرادی اندکی ناجوانمردانگی آمریکا را نشان می دهد از این جهت واژه نا جوانمردانه را به کار بردم چون صدا و سیما در مورد قضیه توافق نامه به گونه ای عمل کرد که هم وطنان مان در سراسر ایران فکر کردند تمام مشکلات با توافق ژنو حل شد و آمریکا دوست و همیار ما در اجرای امور کشور هست و حتی برخی این گونه اظهار نظر کردند که ما آمریکا را بخشیدیم ٰ امیدواریم امریکا نیز ما را ببخشد .

اما این نتیجه و برخورد امریکا از توافق نامه عادی و قابل پیش بینی بود ٰ  دولتی که   در حد چند دقیقه بعد از توافق حتی حق غنی سازی را به رسمیت نمی شناسد چطور باور می کنیم که چنین دولتی بقیه توافق را بپذیرد .

البته این توافق نامه برای امریکا لازم و وسیله ای بود برای اعاده حیثیت خود در جهان و منطقه  . حتی شاید متن و نوشته ای که امضای چندین کشور دنیا به زیر ان است تا بر علیه کشور ایران جنگی به راه بیندازد.کسانی که فکر کردند آمریکا به فکر ایران است و فقط و فقط بخاطر مسئله ی هسته ای در حال مذاکره هست اشتباه کردند و شاید در جهلی گرفتار بودند که حال این جهل ٰ جهل مرکب نیست .آمریکا منافع و هیمنه خود را با وجود کشور ایران در خطر دیده بود و با راه انداختن قضیه هسته ای بدنبال از بین بردن ایران بود چنان که در وضعیت فعلی بهانه هایی دیگر را برای انجام چنین اقدامی آغاز کرده است  و حال خط مقدمی که از بین رفته است. 

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آذر ۹۲ ، ۰۶:۵۴
حامد برزگر
تقدیم به آیات حق خوشوقت و آقا تهرانی صلوات

حمید به سختی نی را در شیرکائوکائو فرو میکند و مینوشد و سختتر آنکه از کلوچه سفت خرمایی گاز میزند. پایش را دائم از روی پدال گاز برمیدارد و در آن اتوبان بی سر و ته با سرعت لاک پشتی حرکت میکند. گرسنگی صبح گاهی گاها سبب میشود یادش برود راننده نیسانی هست که ترمز ندارد کارت ماشین همراهش نیست و از همه اینها مصیبت بار تر آنکه باک سوختش سوراخه و هرآن امکان دارد مثل شیر کاکائو قهوه ای شویم!! لذا تمام ماشین ها در این جاده 6خطه صاف و راست از ما جلو میزنند. حمید هم غیرتش شاید متورم شد و شاید هم تاخیر زیاد را با هم قاطی کرد و برپدال گاز فشارکی داد ناجور، و بر جانمان افتاد ترس و استرس در کابین جلوی آن نیسان گاوی ترسناک .حمید شروع کرد از خاطرات خودش با امدادهای غیبی که فلان و فلان جا خدا فلان جور، جدایم کرد از مصیبت!! و ما ته دل به حمید زل زده بودیم که خدایا این بار نیز امدادی برسان. ساعت از 10 میگذرد که به اولین خانه میرسیم و حمید با تکیه بر نیسان باوفای بی سروتهش دست اندازها را تعریفی دیگر میکند برای ستون فقرات حالا دیگر جابجا شده ما!!.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۲ ، ۱۲:۵۲
حامد برزگر
اگر احمدی نژاد فردا در دادگاه حاضر می شود و فراخوانده می شود به فراخور آن افرادی دیگری چون موسوی ها کروبی ها نیز که جرمشان سنگین تر از احمدی نژاد هست نیز باید در دادگاه حاضر شوند و آقا زادگانی که به همراه پدرشان آزاد و رها پس از یک سال بازگشت به میهن هنوز به جرمشان رسیدگی نشده ؛ نیز باید به جرمشان رسیدگی و در دادگاه حاضر شوند ! اگر رئیس جمهور سابق را به دادگاه می کشید و می خواهید بفهمانید که این نظام با هیچ کس شوخی ندارد پس چرا پس از 4 سال هنوز رئیس جمهور اسبق را به دادگاه نمی کشانید مگر جرم آنها سبک تر بوده !!!

پرداختن به مجرمین اقتصادی و فتنه از پرداختن به دادگاه احمدی نِژاد به نظر مهم تر می رسد ؛ امید است دادگاه قضا هم چنان دادگاه احمدی نژاد را به تاخیر نی اندازد دادگاه مجرمان دیگر را نیز به تاخیر نیندازد.
اگرچه بنده از همه ی اقدامات احمدی نژاد دفاع نمی کنم بالطبع ایشان اشتباهاتی داشتند و باید پاسخگو باشند اما مساوات نیز باید رعایت شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ آذر ۹۲ ، ۰۸:۳۱
حامد برزگر
اگر احمدی نژاد فردا در دادگاه حاضر می شود و فراخوانده می شود به فراخور آن افرادی دیگری چون موسوی ها کروبی ها نیز که جرمشان سنگین تر از احمدی نژاد هست نیز باید در دادگاه حاضر شوند و آقا زادگانی که به همراه پدرشان آزاد و رها پس از یک سال بازگشت به میهن هنوز به جرمشان رسیدگی نشده ؛ نیز باید به جرمشان رسیدگی و در دادگاه حاضر شوند ! اگر رئیس جمهور سابق را به دادگاه می کشید و می خواهید بفهمانید که این نظام با هیچ کس شوخی ندارد پس چرا پس از 4 سال هنوز رئیس جمهور اسبق را به دادگاه نمی کشانید مگر جرم آنها سبک تر بوده !!!

پرداختن به مجرمین اقتصادی و فتنه از پرداختن به دادگاه احمدی نِژاد به نظر مهم تر می رسد ؛ امید است دادگاه قضا هم چنان دادگاه احمدی نژاد را به تاخیر نی اندازد دادگاه مجرمان دیگر را نیز به تاخیر نیندازد.
اگرچه بنده از همه ی اقدامات احمدی نژاد دفاع نمی کنم بالطبع ایشان اشتباهاتی داشتند و باید پاسخگو باشند اما مساوات نیز باید رعایت شود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ آذر ۹۲ ، ۰۸:۳۱
حامد برزگر

امروز صبح که از خواب بیدار شدم انبوهی از پیامک های خبر گزاری ها آمده بود ٰ که اولین آنها را خواندم "ظریف : به توافق رسیدیم ."

خبر خوشحال کننده ای است . اما باید به چند نکته پس از شنیدن این خبر توجه کرد.

1- اوباما در اظهاراتش چنین گفته است که پس از ده سال ایران را از گسترش فعالیت های هسته ای عقب راندیم .خوشحالیم که پس از ده سال رئیس جمهور ایالت متحده امریکا در پشت تریبون ؛ تازه به عدم گسترش فعالیت هسته ای افتخار می کند نه به تعلیق و هزاران مسئله دیگر ..

2-  اظهارات اوباما به گونه ای است که می خواهد خود و تیمش را موفق نشان دهد شاید این گونه اظهارات برای رضایت رژیم نحس و حرام زاده صهیونیستی باشد و شاید هم اتفاقاتی خواهد افتاد که تیم مذاکره کننده این اتفاقات را متاسفانه پیش بینی نکرده است .

3- یکی از گام های موفقی که تیم مذاکره کننده ایرانی نسبت به ده سال پیش توانسته بر روی آن اصرار کند مدت زمان محدود توافق نامه است ٰ چرا که در صورتی که تیم 5+1 به توافقات خود پایبند نباشد براحتی ایران نیز می تواند فعالیت هسته ای خود را پیگیری کند .

4- آنچه که بین ایران و آمریکا مورد اختلاف است ٰبه رسمیت شناخته شدن حق غنی سازی ایران می باشد ٰ این موضوع که در اظهارات کری و ظریف کاملا متناقض جلوه داده شده باید برای ملت ایران واضح و شفاف شود ٰ که آیا خط قرمز ایران ٰ یعنی حق غنی سازی به رسمیت شناخته شده است یا خیر ؟!! امید است ظریف و تیمش بتوانند در این باره پاسخگو باشند.

5- آنچه ایران در قبال آزاد شدن سرمایه بلوکه شده پذیرفته است را نمی توان براحتی قضاوت کرد و نمی توانیم براحتیتیم مذاکره کننده را سازشگر دانست؛ در این مسئله کارشناسان هسته ای باید اظهار نظر کنند اما اینکه اوباما این گونه اظهار می کند که ایران نمی تواند از سانتریفیوِژهای جدید استفاده کند نگران کننده به نظر می رسد.

6- اگر پیروزی و موفقیتی حتی به ظاهر بدست امده است بخاطر مقاومت مردم استوار و پولادین ایران و تیم مذاکره کننده در طی  10 سال گذشته می باشد.

7- اگر مذاکرات به سرانجام موفقی نیانجامد قطعا باور و فهم مردم ایران به دشمن بودن کشور های غربی و آمریکا بار دیگر به مانند  سال 82 افزایش خواهد یافت.اما به نظر می رسد دولت ایالات متحده  آمریکا برای چنین اتفاقی تدابیری اندیشیده است.از نظر نگارنده ؛ نرمش کوتاه مدت کنونی آمریکا را  می توان در قالب چنین اتفاقی تحلیل کرد.

8 -در پایان باید اندکی صبر کرد تا متوجه شویم آیا5 +1به همین توافقات به قول لاوروف  برد-برد  عمل خواهند کرد یا خیر ؟!!


همنشین اول : این عکس هست که کری ٰ اشتون رو در آغوش گرفته ٰ کمی مشکوک میزنه !!!

همنشین دوم : وقتی اوباما خوشحال هست ؛ بدون که احتمالا اشتباهی صورت گرفته ؟!!

همنشین سوم : چقدر زورم می گیره وقتی کری میگه ٰ تحریم ایران رو سر میز مذاکره نشوند .مثل این میمونه که یکی حرف زور بهت بگه ؟!!

همنشین چهارم: آقای رئیس جمهور ٰ معلوم نیست توافقات موفقیت آمیز بوده یا نه ؛ چقدر سریع به رهبری تبریک گفتی ؛ نه به باره نه به دار؟!! عزیزم کمی صبر کن.

همنشین دل : دیدی اوباما گفته ٰ تخفیف دادیم تو تحریم ها !!! خیلی با زور با آدم حرف میزنن ؛ لحن شون هنوز تغییر نکرده هاااا


۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۲ ، ۰۷:۳۸
حامد برزگر