همنشین دل

ای همنشین من در این دنیا،تو تمام غم های مرا بخاطر بسپار وهمیشه در اندیشه ات نگهدار و به تاریخ بگو که عده ای همیشه بدنبال حقندونخواهند گذاشت که مستکبران بر مسثضعفان وپابرهنگان حکومت کنند.

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

بزرگی می گفت : در زمان طاغوت ، افرادی بودن میومدن پول آتیش میزدن ، مردم هم نگاشون می کردن ، البته در عمق نگاه مردم جیزی نبود جز این گفته : " زیادیش کرده " اما الان هم کسانی هستند که با زمان همین کار را می کنند و زمان را به آتش می کشند اما غافل از اینکه زمان ارزشش بیشتر از پول هست و اگر بخواهم مادی گرایانه بگوییم از زمان ، پول بدست می آید، اگر زمانی نباشد پولی هم نیست و افسوس که مردمی نیستند که بگویند "زیادیش شده " و احمق شده است!

پ.نوشت : دانشجویان عزیزی که در هوای گرم تابستان روزه می گیرند و برای ارشد صنایع می خونند چند نکته را توجه کنند:

1- به هیچ وجه کیفیت را فدای کمیت نکنید ، شما به کیفیت درس هایی که می خوانید در پاییز به شدت نیاز دارید اگر حال سر سری درس ها را می خوانید ، در پاییز مجبورید زمانی که بقیه برای تست می گذراند شما برای مفهوم درس می گذارید.

2- در تابستان بیش از حد به روی خودتان فشار نیارید چرا که اغلب دانشجویان در پاییز مفاهیم را فراموش می کنند و در پس فراموشی نا امیدی می آید که این ناامیدی معلول فشار زیاد ساعات مطالعه زیاد است.و در این در حالیست که دانشجویانی هستند که تابستانی ملایم دارند و انتظار بالایی از خود ندارند و در پاییز براحتی درس ها را بدون فشار ادامه می دهند.انتظار خود را از خود واقعی کنید

3- درس زبان ، درسی است که در بلند مدت نتیجه می دهد، انتظار نداشته باشید که پس از دو هفته همه ی کلمات را از بر باشید.زبان پس از دو ماه نتیجه می دهد.به هیچ وجه از زبان دست نکشید.

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ تیر ۹۳ ، ۱۹:۲۹
حامد برزگر

هر فردی با بررسی تاریخ پنجاه سال اخیر ایران، به وضوح دست قدرت خداوند را در تحقق انقلاب و به ثمر رساندن آن خواهد دید. الطافی که یکی از نتایج آن خدمتگزاران پرتلاشی بود که به ملت اعطا شد و تحول عظیمی که در جریان نظام سازی و دولت سازی در عرصه اسلام پدید آورد.

پس از درگذشت آیت الله بروجردی(ره) بود که موجی از ناراحتی و نگرانی بر دل مردم  ایران نشست؛ ناراحتی از این بابت که انسانی شریف و تأثیرگذار در جریان مبارزات را از دست داده اند و نگرانی و تشویش از این بابت که پس از ایشان مرجعیت شیعیان به چه کسی سپرده می شود و، چه کسی حاضر است این مسئولیت خطیر را، به عهده بگیرد. در این میان دولت پهلوی تصمیم گرفت با تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی، از آب گل آلود ماهی بگیرد و تیر خلاص را به این نگرانی ها بزند؛ که در کمال غفلت زورگویان و تعجب ستمدیدگان مردی بر می خیزد و با لایحه انجمن های ایالتی مخالفت می کند و آنچنان شجاعانه در این قضیه وارد می شود که پس از پرسش نخست وزیر وقت از علل مخالفت، چنین جوابش را می دهد: «بیایید قم زانو بزنید تا علما به شما بگویند و به شما بفهمانند که کجای این تصویب نامه اشکال شرعی دارد...». پس از این نحوه برخورد بود که طلاب و مبارزین خیال شان آسوده شد و امام خمینی را جایگزین بسیار خوبی برای آیت الله بروجردی(ره) دانستند.

خداوند آیت الله بروجردی را از میان مردم برد و خلف صالحی را جایگزین ایشان نمود، امامی که اگر بخواهیم از شجاعتش بگوییم جمله معروفی که در همان اوان کار بارها فرمودند کافی است: «آماده ام که هر آن به خانه ام بریزند و مرا قطعه قطعه کنند.» شجاعتی که کمتر در بین فضلا و علمای مطرح آن زمان وجود داشت. شجاعتی که معنای آن زمانی درک می شود که قدرت و نفوذ ساواک را متوجه بود. سازمان مخوفی که اگر وارد عمل می شد، مخالفین را قلع و قمع می کرد، ترس و وحشتی بر مردم حاکم می شد که تا مدت ها اثرش باقی بود و تا امام خمینی سخن و نطقی نمی کرد، آرامش به این سادگی به زندگی مردم باز نمی گشت. با وجود چنین نعمتی از یک طرف و خواسته ی قلبی مردم از طرف دیگر، خدای قهار به وعده ی خود که «إِنَّ اللّهَ لاَ یغَیرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یغَیرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ» عمل کرد و انقلاب و حکومت اسلامی را به ملت و امام امت هدیه داد.

متأسفانه در کنار اتفاقات خوب و شنیدنی تاریخ، همواره اتفاقات تلخ و ناگواری هم وجود دارد که که چون آفتی مانع رشد و نمو جامعه اسلامی شده است؛ که حوادث مربوط به دوران پیروزی انقلاب اسلامی هم از این قاعده مستثنی نیست.

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۳ ، ۰۹:۴۴
حامد برزگر